Allbuy.pl Strona Główna Allbuy.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Świstak.pl Nowe Otwarcie
Autor Wiadomość
Swistak.pl 

Wysłany: Pią Sie 25, 2006 11:48 am   Świstak.pl Nowe Otwarcie

Witam wszystkich Supersprzedawców,

Przez ostatnich kilka miesięcy byliśmy bardzo zajęci rozwijaniem serwisu - dodając nowe działy ŚwistakFun i ŚwistakLab oraz tworząc nowego Importera aukcji z Allegro (do pobrania z http://www.swistak.pl/konto_aukcje_sprzedaje_multiimport.html ). Wprowadziliśmy również wiele drobnych usprawnień technicznych dzięki czemu nawigacja na stronie stała się łatwiejsza, a użytkownicy coraz bardziej doceniają wygodę Świstaka.

Zapomnieliśmy jednak o bardzo ważnej kwestii - o komunikacji z Supersprzedawcami, czyli siłą napędową handlu w portalach aukcyjnych. Przepraszamy. Teraz do kontaktu ze Stowarzyszeniem została delegowana osobna osoba - piszący tego posta. Pora zatem się przedstawić :) . Nazywam się Kuba Wojciechowski i obiecuję, że dołożyć wszelkich starań aby dokładnie wsłuchiwać się w Wasze sugestie i propozycje. Zachęcam do częstego kontaktu poprzez Forum SSS lub bezpośrednio pod adresem kuba@swistak.pl

W tej chwili kontrola nad Allegro została przejęta przez brytyjskie QXL, a wszyscy wiemy gdzie znajdują się mocodawcy Ebay'a. Mimo, iż amerykański portal na razie nie wprowadza opłat za handel to nie jest tajemnicą, iż nie wszedł na Polski rynek w celach charytatywnych i zapewne szybko będzie starał się odzyskać miliony złotych przeznaczonych na intensywną reklamę. Obawiamy się, że w momencie, gdy przy pomocy intensywnej promocji zagraniczni giganci wyeliminują polską konkurencję to narzucą niekorzystne opłaty i marże, a na rynku nie będzie alternatywnego podmiotu aukcyjnego.

Obecnie Świstakowi udaje się nawiązać rywalizację z Ebay'em i od kilku miesięcy cyklicznie wymieniamy się miejscem na pozycji vice lidera. Jednak nie dysponujemy budżetem mogącym równać się z zasobami amerykańskiego giganta i upatrujemy innej drogi rozwoju serwisu. Nawiązujemy coraz bliższą współpracę z użytkownikami za pomocą działu ŚwistakLab, a teraz chcielibyśmy otworzyć dialog ze sprzedawcami.

Na wstępie nie chcemy obiecywać za dużo. Przede wszystkim będziemy słuchać i reagować na Wasze komentarze. Proponujemy również ustalić jednen termin, np. dwie godziny w tygodniu, gdzie na czacie będzie można spotkać się ze Świstakową załogą i na żywo zadać pytania. Myślimy również o organizacji spotkania w realu oraz bliższym wzajemnym poznaniu się.

Naszą wizją jest rozwój serwisu, w którym najwięksi sprzedawcy mieliby dużo do powiedzenia. To oni są siłą napędową portalu, znają się na handlu oraz generują ruch. Powinni zatem mieć znaczący głos w ustalaniu regulaminu i strategii rozwoju. Chcielibyśmy zaprosić Was do wpółtworzenia serwisu przyjaznego polskim sprzedawcom i użytkownikom. Liczę, iż wspólnie z załogą Świstaka podejmiecie to wyzwanie.

poohatek2 
Wieczny Chlopiec

Wysłany: Pią Sie 25, 2006 12:43 pm   

szkoda ze All nie ma takiego podejscia

kupowanie 

Wysłany: Nie Sie 27, 2006 12:42 pm   

no to ja na początek dodam, ze nowe zasady promowania na stronie glównej są do bani. Nie będe generował sztucznego tłoku 50 aukcjami po to by móc wystawić na glównej jedną aukcję. Zastanówcie sie nad tym.

Swistak.pl 

Wysłany: Pią Wrz 01, 2006 2:34 pm   Nowe formy promocji

Zgadzam się że obecne zasady promocji na stronie głównej nie są doskonałe i planujemy ich zmianę w najbliższym okresie. W przyszłości promocja uzależniona byłaby od wirtualnej waluty - srebrnych, które przyznawane będą za wystawianie aukcji, sprzedaż (pochodna wystawiania atrakcyjnego towaru i dobrego marketingu) i reklamowanie serwisu na zewnątrz. W tej chwili musimy ustalić właściwe proporcje pomiędzy kwotami zarabianych srebrnych i cenami promocji.

Planujemy również rozszerzenie wachlarza promocji o nowe formy. Czytelnicy forum SSS są pierwszą grupą, która może zapoznać się z naszymi planami :

1) Box z promowanymi aukcjami wyświetlany w środku listy aukcji w danej kategorii. W boksie promowane byłyby trzy aukcje w systemie rotacyjnym ze zbioru aukcji zgłoszonych do promocji . Aukcje prezentowane byłyby w porządku poziomym w celu zwiększenia kontrastu z listą i przyciągnięcia uwagi.

2) Trzy pierwsze miejsca na liście aukcji zarezerwowanebyłyby dla aukcji promowanych wyświetlanych w systemie rotacyjnym z aukcji zgłoszonych do promocji w danej kategorii.

3) Wyświetlanie w wyszukiwarce promowanych aukcji przyporządkowanych do danego słowa kluczowego

4) System poleceń. Kupujący szczególnie zadowolony z danej transakcji mógłby w ustawieniach własnego konta dodać sprzedawcę do polecanych. Oczywiście polecani sprzedawcy to absolutna elita oraz świadectwo najwyższej jakości obsługi dlatego jeden użytkownik może polecać maksymalnie trzech wybranych sprzedawców. Informację o tym kto poleca danego sprzedawcę mogłyby być potem prezentowane na aukcji jako gwarancja wiarygodności sprzedawcy. Rozwiązanie to jest ukłonem w stronę Supersprzedawców, którzy często oferują ponadprzeciętną jakość usług, a są nagradzani szablonowym komentarzem w stylu "Wszysto Ok. Gorąco polecam !!!"

Generalnie chcielibyśmy uniknąć błędu Allegro polegającego na rozdzieleniu listy aukcji wyróżnionych i nie wyróżnionych, które sortowane są osobno. Podział ten utrudnia nawigację i z naszych konsultacji wynika, iż wielu użytkowników skarży się na trudności związane z podwójnym sortowaniem. W zamian za to proponujemy system rotacyjnego wyświetlania promowanych aukcji, w tej chwili można go podejrzeć na stronie głównej.

Czekamy na głosy i opinie członków Stowarzyszenia. Wiemy, że prawdziwymi ekspertami jeśli chodzi o stosowanie promocji są zawodowi sprzedawcy dlatego ich zdanie będzie dla nas najcenniejsze.

Korzystając z okazji chciałbym również zaprosić wszystkich na nasze nowe forum, a szcególnie do działu Dla sprzedawców ( http://www.swistak.pl/forum/list.html?f=11 ) - gdzie planujemy stymulować dyskusję o problemach prawnych, technicznych oraz stworzyć pole wymiany doświadczeń w marketingu i handlu.

wiertaliot 

Wysłany: Pią Wrz 01, 2006 9:54 pm   

Wszystko przepięknie:))
Mi się bardzo podoba Świstak z racji naprawdę przyjaznego podejścia do użytkowników (nie napiszę klientów , bo opłat nie pobieracie nadal)
Problem w tym , że mimo tego , iż mogę wystawiać przedmioty u Was taniej , niż na Allu , to jednak z mizernym skutkiem .. Wyświetleń na podobych aukcjach miałam ok 5% tego co na Allegro w najlepszym wypadku ..... Sprzedaży żadnej ... Dałam sobie spokój jakiś czas temu , ale nie odpuściłam do końca . Nie jestem fachowcem , ale tak sobie patrzę i wychodzi mi , że w ciągu najbliżych 2-3 lat ebay zeżre alla z kościami:)))
No , może do 5 lat , biorąc pod uwagę przewagę młotków w charakterze kupujących :) )) ale nie więcej ...
Temu mam pytanko : Świstak może przetrwać i Alla i Ebaya tylko co zamierzacie zrobić w tym kierunku ??? To naprawdę bajka , że nie pobieracie opłat , ale ja chętnie zapłacę (niewielką:)) prowizję od sprzedaży za to , że zareklamujecie się na googlach (się , a nie mnie i najlepiej boczkiem , bo Polak docenia tajemnicze okazje:) Rozumiem , że Wasz plan markentngowy jest naprawdę długofalowy , obejmuje parę najbliższych dzisięcioleci , ale może nadeszła pora na pobieranie malutkich prowizji na reklamę??? Bo metodą szeptaną , to mogą dziesięciolecia nie wystarczyć:)))
Sorki za konfidencjonalny ton wypowiedzi , niemniej jednak nie jest ona oficjalna , a treści w niej zawarte mogą mijać się z rzeczywistością:))) Na co biorę poprawkę jak równiż zalecam to samo ewentualnym czytającym :) )
Pozdrowienia
Ola

Odpowiedz do tematu