Allbuy.pl Strona Główna Allbuy.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
dla szukajacych programu do wystawiania faktur...
Autor Wiadomość
Landzio_ 

Wysłany: Sob Gru 03, 2005 1:38 pm   dla szukajacych programu do wystawiania faktur...

Sam dlugo szukalem programu do wystawiania faktur na necie jest masa darmowych, mozna tez zawsze zrobic sobie arkusz excela (minus brak bazy kontrahentow i towarow, brak automatycznej numeracji, a takze pare innych mniej przydatnych rzeczy jak wykresow i analiz). Nastawiony bylem na programy windows-owe aby moc korzystac z dobrodziejstwa copy => paste. Przetestowalem kilka programikow z serii darmowych, z kazdym byly problemy runtime errory itp. Trafilem na stronke

http://www.megakomp.pl/?ido=27

programik FAKTURKA jest platny sms 10zl zaryzykowalem i jest to program jakego szukalem, spelnia moje wymagania, prosty szybki nie ma problemow z obsluga drukarki, obsluga wrecz intuicyjna, programik posiada mozliwosc druku przelewow do US i ZUS, a także adresow pomocniczych na paczki, z licencji programu wynika, ze mozna go bez problemu udostepniac (freeware) wiec mysle ze zaniedlugo pojawi sie odnosnik z ktorego mozna go sciagnac calkowicie bezplatnie. pozdrawiam i zycze owocnego fakturowania :)

ko-ma 
druk atramentowy

Wysłany: Sob Gru 03, 2005 2:11 pm   

UWAGA : aby nie zmuszać naszych użytkowników do płacenia za ściąganie pliku indywidualnie - plik instalacyjny umieszczony został na naszym serwerze - i można pobrać go bezpłatnie z adresu : http://sss.nazwa.pl/ko-ma/fakturka_setup.exe .
Program jest freeware .

W wolnej chwili - obejrzałem sobie .
W sumie - jak prawie każdy programik tego typu - zawiera wszystko to , co potrzebne do zafakturowania sprzedaży w niewielkiej firmie , ale - tylko będącej czynnym podatnikiem vat . Dla korzystających ze zwolnienia ustawowego z vat - nie nadaje się - nie ma możliwości zdefiniwania wystawienia zwykłego rachunku .
Poza tym - w pierwszej minucie po uruchomieniu rzuciły mi się w oczy błędy ortograficzne w opisach - to nie powinno mieć miejsca .

Dla przeciwwagi - znalazłem inny program fakturujący : Faktura 2005 firmy ARAKS .
Znacznie bogatszy w formie , ze znacznie większymi możliwościami , w tym eksportu do systemów F-K . Niestety , w wersji freeware ma znacznie utrudnione definiowanie bazy danych o towarach - wersja płatna nie ma tego ograniczenia . Z wad - ubożuchna i mało czytelna forma graficzna dokumentu sprzedaży . Ale za to potrafi wystawić zwykły rachunek , czego wiekszość podobnego oprogramowania nie umie .
Za wadę należy uznać także znaczny rozmiar pliku instalacyjnego ( 15 MB ) , znaczne zapotrzebowanie na obszar dysku ( ok. 100 MB do rozruchu ) i duże wymagania sprzętowe ( procesor optymalny to 1 GHz ) .
W sumie - jeśli nie ma nic innego - niezły .
Jednak jest jeden feler : przynajmniej na początku - skonfigurowanie i wprowadzenie bazy towarowej i kontrahentów jest na tyle zmudne , że ja - przy wystawianiu drugiej faktury - zrezygnowałem z używania tego programu . Chyba na dobre .

snopa 

Wysłany: Sro Maj 10, 2006 6:02 pm   

Korzystamy z darmowego programu do wystawiania f.vat http://www.programer.pl/faktura.php program na prawdę godny polecenia pracujemy na nim od początku roku bez problemów jak do tej pory. Jego funkcje można obejrzeć pod adresem http://www.programer.pl/faktura_mozliwosci.php

adamek5 

Wysłany: Pon Wrz 02, 2013 4:52 pm   

fakturki.pl proste i tanie

Odpowiedz do tematu