Allbuy.pl Strona Główna Allbuy.pl


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Menu
Forum
Strona Główna
Użytkownicy
Szukaj
Grupy
AllegroTools
Aukcjoner.net
Komentator
Statystyki

Witamy Gość
Obecny czas to Sro Kwi 25, 2018 11:43 pm
Styl forum:

Szukaj
Szukaj:
Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie

Kto jest na Forum
Przez ostatnie 24 godziny byli na forum:
0 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 93 Gości
Z zarejestrowanych:
Brak
Użytkowników w ostatniej godzinie:6
[ Kto jest na Forum ]
Na Forum jest 3 użytkowników :: 0 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 3 Gości
Zarejestrowani Użytkownicy: Brak
Najwięcej użytkowników 51 było obecnych Czw Maj 06, 2010 1:32 am

Największa, nielegalna giełda tytoniu bez akcyzy.
Autor: wa-o-ka @ Sro Cze 02, 2010 11:09 pm
Wiecie, gdzie jest największa w Polsce nielegalna sprzedaż tytoniu bez akcyzy?
--------------------------------------------

http://www.icwroclaw.pl/zdjecia/2010-03-17/KORSARZ.JPG
"Kolekcjonerski" tytoń do palenia na aukcji internetowej
Zorganizowana grupa działająca w Legnicy wykorzystując internetową aukcję wprowadziła do obrotu handlowego nielegalny tytoń do palenia bez znaków akcyzy. Anonimowy sprzedawca wskazał, iż oferowany tytoń przeznaczony jest dla celów kolekcjonerskich.

W wyniku sprawnego działania funkcjonariuszy celnych Izby Celnej we Wrocławiu ustalono dane osób zajmujących się tym procederem, które przy współudziale funkcjonariuszy Policji zostały zatrzymane. W trakcie czynności kontrolnych ujawniono przygotowane do wysyłki paczki, zawierające tytoń marki Korsarz w ilości 7 szt. opakowań jednostkowych po 500g. Pochodził on z nielegalnej produkcji, opakowania nie były oznaczone znakami akcyzy i nasuwały podejrzenie nieoryginalnego wyrobu.

Dalsze...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Szukasz ( wymoderowano )
Autor: BiznesToJa @ Sro Sty 14, 2009 10:43 am
(-)
Treść postu została usunięta przez moderatora.
Informuję, że przeznaczeniem działu jest zamieszczanie newsów o treści zwiazanej z ogólnie pojętym handlem internetowym, mogących zainteresować innych.
Nie jest to miejsce do zamieszczania reklam i ogłoszeń .
Dla poważnych ogłoszeń biznesowych mamy odpowiedni dział.
Dla niepoważnych ofert i wątpliwej jakości ofert nie ma tu miejsca - i będą one konsekwentnie usuwane.

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Nowe zasady opłacania składk zus juz w 2009 r.
Autor: ko-ma @ Sro Gru 24, 2008 8:28 am
Osoby prowadzące małe firmy nie będą sprawdzać wysokości składek cztery razy w roku.

Po raz pierwszy od wejścia w życie reformy emerytalnej osoby prowadzące działalność gospodarczą, które opłacają składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe od najniższej podstawy wymiaru, nie będą musiały cztery raz do roku sprawdzać ich wysokości. 27 grudnia wchodzi w życie nowelizacja ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych.

Zgodnie z nią osoba, która odprowadza składki od minimalnej podstawy (60 proc. średniej płacy), będzie to robić przez cały rok na podstawie przeciętnego prognozowanego wynagrodzenia miesięcznego przyjętego do ustalenia kwoty ograniczenia rocznej podstawy wymiaru składek w danym roku kalendarzowym. Składka w nowej wysokości będzie więc obowiązywać od 1 stycznia do 31 grudnia danego roku. Ustalenie nowej wysokości składek na cały rok kalendarzowy będzie możliwe po podaniu w Monitorze Polskim kwoty prognozowanego wynagrodzenia.

- Obwieszczenie ministra pracy i polity...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Czyżby za tydzień, w weekend czekała nas "padaczka"
Autor: ko-ma @ Nie Lis 02, 2008 7:38 pm
Użytkownicy popularnego serwisu aukcyjnego [ Allegro ] narzekają na problemy techniczne. Nie otrzymują powiadomień o kończących się aukcjach, nie dochodzą do nich podsumowania po aukcjach, sprzedający nie mogą wystawiać ponownie przedmiotów. Allegro twierdzi, że problemy nie występują w skali masowej.

Alert24 dowiedział się o kłopotach z działaniem serwisu aukcyjnego od jego użytkowników:

- Nasilają się problemy techniczne serwisu aukcyjnego Allegro. Użytkownicy nie otrzymują powiadomień o kończących się aukcjach, nie dochodzą podsumowania po aukcjach, sprzedający nie mogą wystawiać ponownie przedmiotów - poinformował Alert24 pan Leszek.
Na forum serwisu cała masa wpisów - "Nie widać zdjęć wystawianych przedmiotów", "nie ma miniaturki". Użytkownicy złoszczą się na to, że niektórych aukcji nie widać w Internet Explorerze, psioczą też, że nie zmienia się status aukcji na zakończoną. Większość wpisów pochodzi z kilku ostatnich dni.

- Winą można obarczać nie...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 1 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Koniec z ryczałtem dla tysięcy małych firm
Autor: khazul @ Pią Paź 24, 2008 10:00 am
Koniec z ryczałtem dla tysięcy małych firm

Ponad 600 tysięcy przedsiębiorców może mieć problemy, bo minister finansów pomylił się w interpretacji przepisów. Rozliczają się ryczałtem, choć od lat nie mają do tego prawa

Kłopoty może mieć prawie 650 tys. małych rodzinnych firm, które płaciły i wciąż płacą podatek dochodowy w formie zryczałtowanej. Może się bowiem okazać, że od 2003 r. z tej formy rozliczeń korzystają… bezprawnie. I zamiast pozostawać na ryczałcie, już dawno powinny przejść na podatkową książkę przychodów i rozchodów, czyli w praktyce ewidencjonować nie tylko uzyskiwane przychody (jak w ryczałcie), ale również – co byłoby dla nich nowością – ponoszone koszty.

Złapani na lukę w prawie

Od 1 stycznia 2003 r. zaczęły obowiązywać przepisy, na podstawie których osoby prowadzące działalność gospodarczą zwolnione zostały z obowiązku corocznego informowania urzędu skarbowego (w terminie do 20 stycznia) o wyborze ryczałtu ewidencjonowanego. Odtąd bow...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 1 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Ciekawe, czy ceny będą licytowane, czy tylko "kup teraz
Autor: ko-ma @ Wto Paź 21, 2008 5:35 pm
Allegro.pl stanie się wirtualnym operatorem telefonii komórkowej.
Nowa telefonia komórkowa funkcjonować będzie w modelu MVNO (Mobile Virtual Network Operator). Wyróżnikiem oferty nowego operatora komórkowego będzie dostarczanie usług jedynie użytkownikom platformy handlowej Allegro.pl, a dystrybucja nowych usług odbywać się będzie wyłącznie poprzez serwisy grupy Allegro.pl. Usługi telekomunikacyjne będą przystosowane do potrzeb użytkowników Allegro.pl i zapewnią dostępność do usług na obszarze całego kraju.
W chwili obecnej trwają prace nad przygotowaniem do uruchomienia nowego operatora komórkowego, którego start planowany jest w pierwszej połowie 2009 roku. Nowy MVNO będzie pracować w sieci Polkomtela (Plus, Simplus, Sami Swoi).

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Narzekacie na opóźnienia w dostarczeniu przesyłek, a tu ...
Autor: ko-ma @ Nie Paź 19, 2008 11:23 am
6,5 roku - tyle czasu zajęło Poczcie Polskiej dostarczenie pocztówki z Gdańska do Gdyni. Pani Urszula wysłała ją w maju 2002 r. Pan Ryszard - szczęśliwy adresat świeżo doręczonej kartki, z uśmiechem przyznaje, że Poczta Polska to solidna firma, bo swoje przesyłki dostarcza.

Jak przeczytałem na odwrocie tę datę, zadzwoniłem do przyjaciół i powiedziałem, że pewnie pomylili datę - powiedział reporterowi RMF FM odbiorca pocztówki. Niestety poczta nam spłatała takiego figla. (?)Przypuszczam, że ślimak, gdyby miał to doręczyć, pewnie o wiele szybciej by dotarł - zaznaczyła pani Urszula.

To nie była przesyłka rejestrowana, tylko przesyłka zwykła. Gdzieś podczepiła się w skrzynce nadawczej, a być może też wsunęła się za biurko, za szafę lub sortownice. Trudno teraz to określić - tłumaczy Jacek Przyborski, rzecznik Poczty Polskiej na Pomorzu.

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Kolejny oszust na allegro (300 tyś zł)
Autor: khazul @ Pią Paź 10, 2008 10:19 am
Na około 300 tys. złotych oszukał lub usiłował oszukać klientów jednego z portali internetowych 28-letni mieszkaniec Konina (Wielkopolskie). Policja twierdzi, że mężczyzna działał od dwóch lat. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Mężczyzna został aresztowany pod zarzutem oszustwa. Sprawa ma charakter rozwojowy. Przedstawiono mu w sumie 55 zarzutów. Niewykluczone, że zarzuty zostaną jeszcze uzupełnione - poinformowała rzeczniczka miejscowej policji, Renata Purcel-Kalus.

Oszust wystawiał do sprzedaży telefony komórkowe i markową odzież. Towary nie trafiały jednak do zamawiających.

Policja obserwowała mężczyznę od kilku miesięcy. Przy zakładaniu fikcyjnych kont podejrzany podawał dane osób, których skrzynki pocztowe nie były dostatecznie zabezpieczone. W ten sposób oszust bez kłopotu przechwytywał korespondencję przesyłaną przez portal aukcyjny. Mężczyzna mógł działać od dwóch lat - powiedziała rzeczniczka.

Mężczyzna dysponował też internetowym kontem bankowym, które otworzył wyk...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Jak " feniks z popiołów "...
Autor: ko-ma @ Czw Paź 09, 2008 6:55 am
Wczoraj przekazałem Wam informację o zawieszeniu działalności serwisu podbij.pl .
A tu bez szumu i reklam - działa już nowy serwis : http://www.tylkogrosz.pl/]tylkogrosz.pl
Ciekawe : klon to czy oryginał w nowej postaci ?
Dowiedzieć się na razie nie ma jak : serwis nie funkcjonuje : "czynny w godzinach 9 - 22 ". Czyżby więc jednak nie była to hazardowa, odpłatna licytacja, a ręczne sterowanie cenami ??? ( administrator też musi się wyspać )...

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Kolejna ofiara kryzysu wśród serwisów aukcyjnych ?
Autor: ko-ma @ Sro Paź 08, 2008 7:50 am
Serwis „aukcyjny” z elementami gry hazardowej Podbij.pl zawiesił działalność. Witryna na początku swojej aktywności zdobyła sporą popularność, w efekcie czego nie wytrzymała infrastruktura portalu.

Jest więc czas, żeby dokładniej przyjrzeć się zasadom „pobić”. Jedno jest pewne - z aukcjami witryna ma niewiele wspólnego – zauważa serwis webinside.pl. Prasa i nietuzinkowe rozwiązania, choć obecne na polskim rynku nie od dziś, przyciągnęły dużą liczbę odwiedzających. Dla niektórych było warto – Lustrzankę Nikon D60 w obiektywem można było „wylicytować” za 70zł, iPoda za ponad 100zł, a laptop Apple za 60zł. - Z dużą satysfakcją przyjęliśmy szybko rosnące zainteresowanie naszym serwisem. (...) Nasz dotychczasowy dostawca usług internetowych, mimo znakomitej renomy, nie sprostał naszym oczekiwaniom (...). Podjęliśmy trudną decyzję o czasowym zawieszeniu funkcjonowania serwisu i zamrożeniu toczących się na nim aukcji – napisali wydawcy.

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Czyżby kolejny serwis aukcyjny ( po Świstaku ) miał problem
Autor: ko-ma @ Wto Paź 07, 2008 5:18 pm
z finansami ... ???

eBay tnie koszty i wyprowadza się z Polski

Międzynarodowy portal aukcyjny eBay postanowił ograniczyć koszty. Do końca pierwszego kwartału 2009 roku spółka ma zamknąć kilkadziesiąt oddziałów w większości krajów, w tym również w Polsce. Centralizacja firmy przewiduje również zwolnienie ok. tysiąca osób i lepszą organizację zarządzania firmą – informuje wtorkowa „Rzeczpospolita”.

„Działalność w Europie firma będzie prowadzić z dwóch central – w Londynie i szwajcarskim Bernie. Plany centralizacji firmy oznaczają zwolnienie około tysiąca z 16 tys. osób zatrudnionych w eBay. – Osoby, które pozostaną w firmie, będą przeniesione do central eBay bądź znajdą zatrudnienie w należących do koncernu serwisach PayPal lub Skype” – mówi dla „Rzeczpospolitej“ Karol Świtała, rzecznik eBay Polska.

„Zmiany w strukturze firmy mają do końca roku przynieść 70 – 80 mln dol. oszczędności. W wydanym wczoraj ...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

O tym to już chyba wiecie ...
Autor: ko-ma @ Sob Paź 04, 2008 5:44 pm
Serwis aukcyjny rezygnuje z licytacji

"Z dniem 6 października rezygnujemy całkowicie z licytacji, jako formy transakcji. Funkcja ta stanie się niedostępna, a możliwość auto przedłużania istniejących już aukcji typu licytacja - zniknie." - czytamy na oficjalnym blogu Swistak.pl.
W związku ze zniesieniem licytacji (czyli dotychczasowej formy przeprowadzania transakcji), serwis swistak.pl zachęca, by korzystający z aukcji sprzedawcy w odpowiednim momencie zamienili aukcję na "Kup teraz".

"Jednocześnie pragniemy bardzo przeprosić te osoby, którym usunięcie licytacji na krótki czas utrudni korzystanie ze Świstaka. Oczywiście funkcja licytacji zostanie zastąpiona zupełnie nową formą transakcji, która jak sądzimy okaże się zdecydowanie wygodniejsza - zarówno dla kupujących jak i sprzedających." - czytamy na blogu.
Przedstawiciele Swistak.pl nie ujawniają jeszcze, jakim rozwiązaniem zostanie zastąpiony dotychczasowy system przeprowadzania transakcji. Zd...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Sprzedawcy nielegalnych windowsów z allegro zatrzymani!
Autor: khazul @ Sro Paź 01, 2008 2:41 pm
Policja aresztowała warszawskich piratów zajmujących się sprzedażą nielegalnych kopii Windows XP na Allegro. Prokuratura jest na tropie organizatorów handlu podróbkami i planuje kolejne zatrzymania.

W połowie sierpnia 2008 roku za kratki trafili właściciel i trzech pracowników warszawskiej firmy, która zajmowała się sprzedażą przez Internet nielegalnego oprogramowania. Policjanci przejęli ponad tysiąc płyt z pirackimi kopiami Windows XP oraz sprzęt do foliowania i pakowania nośników.
Do zatrzymania doszło 13 sierpnia w południe. Właściciel firmy, Krzysztof T., i jego trzech podwładnych (Michał N., Michał W. i Jakub Ć.) zostali wyprowadzeni w kajdankach z siedziby firmy mieszczącej się na Ochocie przy ulicy Batorego 18. Wszyscy czterej aresztowani mężczyźni przyznali się do winy. Grozi im kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Prokuratura uważa, że w proceder było zamieszanych więcej osób, i planuje dalsze zatrzymania.

Policja w akcji

Podejrzane aukcje zauważył Microsoft i...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Tym razem - UPS
Autor: ko-ma @ Wto Wrz 30, 2008 4:18 pm
Firma kurierska UPS zawiodła klienta na całej linii. Przez prawie pół roku pan Paweł usiłował odnaleźć i odzyskać paczkę, którą wysłał z Irlandii do Polski. Kiedy w końcu zniszczona przesyłka dotarła, firma nie zamierza zwrócić pieniędzy.

Paczka składała się z dwóch opakowań, ale nadanych jako jedna przesyłka. Kiedy w połowie kwietnia Paweł Mach nadawał ją z Dublina, pracownik UPS zapewniał go, że za sześć dni dotrze ona do Polski - pisze "Gazeta Stołeczna".

W maju, niepokojąc się o jej losy, nadawca wyśledził, że paczka - owszem - została dowieziona, ale do innej miejscowości w Polsce. Po trzech e-mailach bez odpowiedzi i dwóch telefonach pan Paweł dowiedział się, że jedna część paczki zginęła, a drugą - z powodu nieczytelnej etykiety - posłano gdzie indziej.

- Dlaczego nikt nie zadzwonił, żeby potwierdzić adres? Przecież podawałem numer telefonu - dziwi się klient.

Po jego interwencji zapewniono, że jeśli złoży tzw. korektę adresu, przesyłka dotrze na miejsce. ...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Aż się boję bać ...
Autor: ko-ma @ Pon Wrz 22, 2008 7:15 am
Poczta zwolni 15 tysięcy osób
(PAP, dd/22.09.2008, godz. 06:34)

Od przyszłego roku kolejki na pocztach mogą być jeszcze większe. Firma chce oszczędzać i będzie zwalniać pracowników - dowiedział się dziennik "Polska" . W niektórych placówkach, gdzie dziś pracuje nawet 10 osób, pozostanie tylko trzech pracowników.

Największe cięcia czekają rozbudowaną pocztową administrację - z utratą pracy muszą liczyć się biurowi pracownicy Poczty, księgowi, kontrolerzy i sortownicy, pracujący w dużych centrach ekspedycyjno-rozdzielczych na obrzeżach dużych miast. Pracę straci też część pracowników małych oddziałów pocztowych w miasteczkach i na wsiach, więc może być tam trudniejszy dostęp do usług pocztowych - alarmuje dziennik "Polska".

Władze Poczty planują też likwidację części stanowisk zajmowanych przez osoby, które przejdą na emeryturę. W sumie w przyszłym roku na poczcie może pracować nawet 15 tysięcy osób mniej. W październiku dyrektor Poczty przedstawi progra...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 1 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Temat handlu podrobkami powraca...
Autor: ko-ma @ Sob Wrz 20, 2008 6:37 am
Wojna na podróbki ( za : biznes.interia.pl )
Gigant aukcyjny eBay jest współwinny sprzedaży podróbek firmy Louis Vuitton

30 czerwca tego roku francuski sąd orzekł, że gigant aukcyjny eBay jest współwinny sprzedaży podróbek firmy Louis Vuitton. Czy ten wyrok zmieni oblicze światowego rynku e-commerce?

Handel podrabianym towarem za pośrednictwem internetu to smutna codzienność współczesnej gospodarki. Codziennie przez globalną sieć przewijają się setki tysięcy, jeśli nie miliony podrabianych kosmetyków, odzieży, biżuterii, sprzętu komputerowego. To na tyle intratny biznes, że mocno angażuje się w niego coraz więcej grup przestępczych, dla których obrót podróbkami jest bezpieczniejszy i nie mniej opłacalny od narkobiznesu. Internet ciągle uważany jest za dzikie pole, na którym, za pośrednictwem platform aukcyjnych, można kupić i sprzedać wszystko.

Do niedawna największe serwisy aukcyjne mogły spać spokojnie, pewne, że nikt nie wytoczy im procesu o opieszałość w ściganiu niel...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Podróbki na aukcjach, cztery osoby aresztowane
Autor: ko-ma @ Pon Sie 18, 2008 7:58 pm
(Microsoft, pr/18.08.2008, godz. 16:19)

Aresztowanie czterech osób i zamknięcie aukcji internetowej to wynik rewizji w jednym z warszawskich sklepów komputerowych - poinformowała firma Microsoft w przesłanym komunikacie.

Zamknięciem jednej z większych aukcji internetowych oraz zatrzymaniem czterech osób zaowocowało przeszukanie dokonane przez Policję w sklepie komputerowym na Warszawskiej Ochocie. Sprzedający oferował tygodniowo setki systemów operacyjnych Windows na największym polskim portalu aukcyjnym. Jego aukcje wzbudziły podejrzenie za sprawą oferowanych cen oraz ilości wystawianych produktów. Cena podrobionego systemu Windows XP Professional zaczynała się od ok. 100 zł. W trakcie licytacji niejednokrotnie osiągała cenę zbliżoną do ceny oryginalnego oprogramowania - czytamy w komunikacie spółki.

Policja w całym kraju prowadzi kilka podobnych postępowań. Monitoring aukcji rozpoczęto w marcu bieżącego roku. Wkrótce po tym dokonano analizy legalności produktów. Ekspertyz...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Netia łamie regulamin Allegro
Autor: ko-ma @ Pon Sie 18, 2008 3:12 pm
Przed długim weekendem Netia rozpoczęła sprzedaż swoich usług poprzez Allegro. Sprzedaż potrwała jednak tylko kilka dni. Dziś licytujący dostali informację o usunięciu aukcji z serwisu.
Próby wejścia Netii na Allegro skończyły się zawieszeniem konta sprzedającego i wycofaniem wszystkich aukcji. Powód jest prosty: sprzedający nie przestrzega regulaminu aukcji.
Według Patryka Tryzubiaka, rzecznika Allegro, sprzedający w opisie aukcji proponował zakończenie transakcji poza serwisem aukcyjnym. Za takie postępowanie Allegro zawiesza konto użytkownika i tak właśnie stało się w tym przypadku. Zdaniem rzecznika, QXL Poland - właściciel serwisu Allegro.pl nie może stosować innej miary dla zwykłych użytkowników, a innej dla dużej korporacji.
Szczególnie interesująca była opcja samodzielnego wylicytowania maksymalnej ceny za usługę, różnej od ceny podawanej w cennikach promocji.
Poprosiliśmy o komentarz Netii dotyczący tej sprawy, jednak do momentu publikacji nie otrzymaliśmy żadnej informacj...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 1 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Zło dzieje się na poczcie
Autor: khazul @ Wto Sie 05, 2008 5:08 pm
Rzeczy z paczek, pieniądze z listów znikają na poczcie jak kamfora. Często giną całe przesyłki - oficjalnie w 2007 r. Poczta zagubiła ich 200 tys. Ale wielu zaginięć klienci w ogóle nie zgłaszają. Interweniuje już Urząd Komunikacji Elektronicznej

Pani Joannie Gęsickiej, która prowadzi w Warszawie internetowy sklep z przedmiotami do dekoracji wnętrz, pierwsza paczka zginęła na poczcie rok temu. Klientka się wściekła, że serwetki nie doszły. Gęsicka wysłała je drugi raz. Bezskutecznie. - Od początku roku jest fatalnie - narzeka. - Nie ma tygodnia, aby choć jedna rzecz mi nie zginęła.

Na forach internetowych klienci Poczty skarżą się, że z paczek czy listów - zwłaszcza nadawanych z zagranicy - notorycznie wyjmowane są rzeczy: jedna ginie, trzy zostają. Z listów znikają pieniądze wysyłane przez emigrantów do kraju.

O tym, że Poczta ma poważne problemy z pilnowaniem mienia swoich klientów, przekonany jest Urząd Komunikacji Elektronicznej. Kilka dni temu przekazał operatorowi rapo...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Czy to jest jakaś szansa ?
Autor: ko-ma @ Pon Lip 07, 2008 2:06 pm
Na ulicach polskich miast pojawi się sieć automatów do wydawania paczek zamawianych w sklepach internetowych. Czy maszyny pokonają wreszcie te problemy e-handlu, z którymi nie radzi sobie ani Poczta Polska, ani firmy kurierskie?

Automaty najpewniej będą żółte, ale mogą też być pomalowane w kolorowe kwiaty lub pokryte reklamami. Tak czy inaczej, wyglądają jak skrzyżowanie wiaty przystanku autobusowego z dworcowymi schowkami na bagaże. Zainstaluje je prywatna firma pocztowa InPost, która już od paru miesięcy zapowiada tajemniczo uruchomienie "rewolucyjnej usługi dla e-commerce".

"Gazeta" zdobyła dokument, przy pomocy którego firma poufnie prezentuje nową usługę e-sklepom i kooperantom.

Dla klienta e-sklepu system ma działać prosto: po zrobieniu zakupów wybiera dostawę do automatu pocztowego, wskazuje najwygodniejszy dla siebie automat w sąsiedztwie i podaje swój numer komórki. Gdy paczka dotrze do schowka, klient otrzyma SMS i e-mail z informacją o zrealizowa...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)


Najaktywniejsi użytkownicy
ko-ma  postów 1305
khazul  postów 761
ania_osior  postów 636
Robato  postów 562
kszweda  postów 546
mawerik1  postów 463
cieplix  postów 412
bbts_style  postów 406
wa-o-ka  postów 383
stickybit  postów 329

Kto jest na czacie
Na czacie jest 0 użytkowników
[ Zaloguj się by wejść na czat ]

Statystyki
Nasi użytkownicy napisali 10929 postów, 1629 tematów
Mamy 918 zarejestrowanych użytkowników
Ostatnio zarejestrowana osoba: martapors


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
W tym miejscu możesz ustawić własną stopkę portalu